Wymiana zamka w drzwiach. Od czego zacząć?

A może samodzielnie wymienić zamek w drzwiach?

Część osób zastanawia się, czy nie byłoby bardziej opłacalne, gdyby za wymianę zamka w drzwiach wejściowych zabrać się samodzielnie. W pierwszej chwili może się to wydawać pomysł wręcz idealny, ponieważ tak jak każda praca wykonywana własnymi rękami niesie za sobą kilka korzyści. Przede wszystkim jest to fakt, że możemy zupełnie dowolnie dobrać termin wykonania tego zadania, gdyż nie jesteśmy uzależnieni od terminów podawanych przez fachowców. Jednak z drugiej strony większość osób jest tak zabiegana i ma na co dzień tak dużo obowiązków do wypełnienia, że ze znalezieniem wolnej chwili na wymianę zamka w swoim domu może być o wiele trudniej, niż gdyby zlecić to specjaliście, który z dużym prawdopodobieństwem zaproponuje termin odpowiadający naszym oczekiwaniom. Trzeba by więc tutaj oszacować, na ile dysponujemy wolnym czasem i czy nie lepiej i nawet szybciej byłoby jednak wybrać usługi rzetelnych ślusarzy z Krakowa świadczone 7 dni w tygodniu. Dalej ważną kwestią jest także umiejętność wykonania tego zadania.

Co jest potrzebne do wymiany zamków? O umiejętnościach dobrego ślusarza

Wymiana zamka nie jest tak prosta, jak chociażby wymiana samej wkładki w drzwiach. Wszystko zależy od typu mechanizmu, a także posiadanych narzędzi i swoich własnych umiejętności technicznych w tym zakresie. Korzyścią z wyboru usługi ślusarskiej realizowanej przez fachowca jest to, że będzie on przygotowany na każdą ewentualność i będzie posiadał odpowiednie specjalistyczne narzędzia, które umożliwią mu sprawną i bezpieczną pracę. Przy działaniu amatora nie można tego niestety powiedzieć, ponieważ w razie jakichś przeszkód może być czasem trudno rozwiązać napotkane problemy, nie mówiąc już o tym, że precyzja takiej pracy nie będzie też tak wysoka jak w wykonaniu profesjonalisty. Ponownie jest to więc kwestia bardzo indywidualna i zależy od osobistych umiejętności w zakresie podstawowych prac ślusarskich. W razie wątpliwości, czy sobie poradzimy, na pewno będzie lepiej powierzyć to w odpowiedzialne i wprawione już ręce profesjonalnego ślusarza. Finalnie trzecią kwestią pozostaje koszt wymiany zamka w drzwiach i tutaj można zauważyć plusy oraz minusy samodzielnego podjęcia się tego wyzwania.

Jakie są plusy i minusy samodzielnej wymiany zamka w drzwiach?

Do minusów samodzielnej pracy przy wymianie zamków w drzwiach wejściowych można z pewnością zaliczyć czas, który trzeba na to zadanie poświęcić. Wiadomo, że amator nie będzie posiadał takiej biegłości, jak profesjonalny ślusarz, a więc czas realizacji całego zadania może się znacząco wydłużyć, szczególnie w porównaniu do ekspresowej wręcz obsługi, jaką gwarantują profesjonaliści z Pogotowia ślusarskiego w Krakowie. Drugą rzeczą jest kwestia posiadanych umiejętności, które przesądzają często o dobrym wyniku całego przedsięwzięcia. Innymi słowy, jeśli zamek zostanie zamontowany w niepoprawny sposób, jego funkcjonowanie będzie stało pod znakiem zapytania. Takiego ryzyka nie ma w przypadku skorzystania z profesjonalnej usługi wymiany zamka. Natomiast do plusów samodzielnego zajęcia się tym tematem należy pewnego rodzaju oszczędność finansowa – poza zakupem nowego mechanizmu nie ponosi się dodatkowych kosztów związanych z obsługą fachowca. Z drugiej strony wiąże się to z potrzebą przeznaczenia określonej ilości prywatnego czasu. Trzeba zawsze odpowiedzieć sobie na pytanie, co przyniesie większą oszczędność. W razie dodatkowych pytań ślusarze z Krakowa chętnie doradzą i zaoferują realizację wymiany zamków w drzwiach wejściowych 7 dni w tygodniu – telefon: 600 072 722

Pogotowie Zamkowe Kraków – pełny serwis przez 7 dni w tyg.:

  • awaryjne otwieranie mieszkań i samochodów
  • awaryjne otwieranie skrzynek pocztowych i kłódek
  • naprawa, montaż i wymiana zamków drzwiowych
  • serwis drzwi i zamków
  • zabezpieczenia drzwiowe i okienne
  • świadczymy usługi ślusarskie dla firm i indywidualnych klientów

Działamy szybko i profesjonalnie – serwis 7 dni w tyg. Kraków TEL.: 600 072 722

Call Now Button