Jak wymienić wkładkę w drzwiach antywłamaniowych?

Jak wymienić wkładkę w drzwiach antywłamaniowych?

Wymiana wkładki w drzwiach antywłamaniowych na własną rękę

Żeby wymienić wkładkę w drzwiach antywłamaniowych, wcale nie trzeba mieć wielu lat praktyki ani zaawansowanych narzędzi, którymi dysponują najlepsi specjaliści z Pogotowia ślusarskiego. Wymiana wkładki jest bowiem znacznie prostszym i szybszym w realizacji zadaniem niż zmiana całego mechanizmu zamkowego. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach, aby to zadanie zakończyło się sukcesem. Pierwsza z nich jest taka, że bez pewnych umiejętności manualnych się nie obejdzie. Jest to sprawa dość oczywista, jednak nie każdy ma tak zwany dryg techniczny, by móc sprawnie operować różnymi narzędziami i mechanizmami, tak aby sprawnie funkcjonowały na co dzień. Druga sprawa, wspomniana właśnie w poprzedzającym zdaniu jest taka, że pewne narzędzia też trzeba mieć. Co to będzie dokładnie?

Narzędzia do domowej wymiany wkładki zamka w drzwiach antywłamaniowych

W pierwszej kolejności należy sięgnąć po śrubokręt, który tutaj odgrywa kluczową rolę. Do domowej wymiany wkładki przyda się także linijka, a jeżeli ktoś dysponuje sprzętem o bardziej profesjonalnym charakterze, to warto przygotować specjalną miarę, dzięki której będzie można sprawdzić, jaką długość ma wkładka zamka. Jest to parametr niezbędny, jaki trzeba poznać, aby właściwe dobrać nowy mechanizm, który ma zastąpić poprzedni. Sama wymiana wkładki w drzwiach nie jest czynnością bardzo skomplikowaną, jednak warto najpierw zapoznać się z kolejnymi krokami, które umożliwią sprawniejsze przeprowadzenie całego zadania związanego z nowym zabezpieczeniem w drzwiach antywłamaniowych. Co ważne, wszystkie kolejne kroki procesu wymiany wkładki zamka nie są bardzo skomplikowane. Nie znaczy to jednak, że można podejść do tego zadania lekceważąco. Jak w każdej pracy, którą na co dzień zajmują się profesjonalni ślusarze z Pogotowia zamkowego w Krakowie, trzeba wykazać się odpowiednią dozą cierpliwości oraz bardzo precyzyjnie wykonywać kolejne kroki. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez zachowania ostrożnego i dokładnego działania można popełnić błąd, który będzie skutkować wadliwym funkcjonowaniem zamka do drzwi.

Wymiana wkładki w drzwiach antywłamaniowych krok po kroku

Doświadczeni ślusarze pracujący w Pogotowiu zamkowym w Krakowie posiadają wiele lat praktyki w zakresie realizowania tego typu usług ślusarskich, do jakich zalicza się montaż zamków, wymiana wkładek i inne działania. Chociaż kroki wykonywane przez profesjonalistę mogą być znacznie szybsze, to jednak warto skorzystać z porad fachowców, by lepiej sobie z tym zadaniem poradzić na własną rękę. Aby przystąpić do wymiany wkładki w drzwiach antywłamaniowych, najpierw trzeba uchylić je oraz wykręcić śrubę, która mocuje interesujący nas mechanizm. Po tym ważne jest, aby włożyć do zamka klucz – należy lekko go przekręcić, aby wypchnąć starą wkładkę. Ślusarze z Krakowa uczulają, że nie powinno to odbywać się przy użyciu dużej siły – ważna jest precyzja, ale też delikatność przy obchodzeniu się z zamkami i wkładkami do drzwi. Gdy wkładka jest już wyjęta, należy zmierzyć jej długość – do tego przydaje się linijka albo wspomniana wcześniej miara. Nową wkładkę dobieramy dokładnie wg uzyskanych wymiarów – a jej zamontowanie w zamku odbywa się dokładnie tak samo, tylko w odwrotnej kolejności. W razie jakichkolwiek pytań i chęci zlecenia tego zadania specjaliście, np. w celu zaoszczędzenia czasu, zadzwoń do Pogotowia zamkowego z Krakowa, które przyjmuje zlecenia 7 dni w tygodniu – kontakt: 600 072 722

Pogotowie Zamkowe Kraków – pełny serwis przez 7 dni w tyg.:

  • awaryjne otwieranie mieszkań i samochodów
  • awaryjne otwieranie skrzynek pocztowych i kłódek
  • naprawa, montaż i wymiana zamków drzwiowych
  • serwis drzwi i zamków
  • zabezpieczenia drzwiowe i okienne
  • świadczymy usługi ślusarskie dla firm i indywidualnych klientów

Działamy szybko i profesjonalnie – serwis 7 dni w tyg. Kraków TEL.: 600 072 722

Call Now Button